Diagnostika pohybového aparátu

Diagnostika pohybového aparátu je základním kamenem individuálního tréninku pro stanovení co nejefektivnějšího plánu pro tvé tělo. 

Co to vlastně diagnostika je?

Jedná se o zjišťovací metodu funkčnosti těla, kde se zaměřuji na svalové dysbalance, vyhodnocuji celkovou tělesnou souhru a držení těla jak ve statickém, tak i v dynamickém zatížení.

Jak diagnostika probíhá?

Diagnostika probíhá ideálně ve spodním prádle, aby bylo možné vizuálně zjistit tvoje držení těla v různých hybných stereoptypech. Ideálně také pořídíme fotografie, ať společně můžeme sledovat, jak se tréninkem zlepšuje tvoje držení těla a svalová hmota.

Proč je diagnostika klíčová?

Na základě odhalených svalových dysbalancí či odchylek v držení těla jsem schopná  chystat tréninky přímo na míru tvému tělu a jeho potřebám. Tím budou tvoje pokroky rychlejší a trénink efektivnější.

Pro lektora je diagnostika obecně klíčová nejen pro řešení dysbalancí a chystání personálního tréninku, ale také pro pochopení tvého těla. Správnou diagnostikou se potom dá pracovat na prevenci snížení rizika zranění pohybového aparátu dalším přetěžováním svalů a tím následně kloubů a páteře.

1 názor na “Diagnostika”

  1. Pingback: 6 důvodů, proč zvolit individuální trénink - Petra Glen Pilates

Diskuse uzavřena.