6 důvodů, proč zvolit individuální trénink

Existuje několik důvodů, proč si lidé hledají osobního trenéra. V tomto článku bych ráda vypíchla ty nejčastější, se kterými se ve své praxi setkávám.

1. lekce na míru

Lektor poskytuje plně personalizovaný tréninkový plán, který je přizpůsobený individuálním potřebám, cílům a možnostem klienta. Ideálně prvním tréninkům předchází diagnostika pohybového aparátu, na které je celkový tréninkový plán stavěn.

2. řešení konkrétního problému

Nejčastější problémy, se kterými se setkávám, jsou bolesti zad a kloubů, problémy s pánevním dnem či vadné držení těla. Osobní tréninky jsou proto stavěny tak, aby pomáhaly zlepšit klientův problém a mohly tak přispět ke zkvalitnění života.

3. rychlejší pokroky

Ať už se jedná o řešení právě těch bolestí zad, zlepšení držení těla nebo o navýšení kondice či svalové hmoty, odobní tréninky jsou velmi efektivní variantou. Tím, že jsou cílené na konkrétního klienta, kterému jsou šité na míru, jsou pokroky vidět rychleji.

4. časová flexibilita

Trénink je lépe přizpůsobený klientovým časovým možnostem, ať už preferuje lekce před prací, během obědové pauzy, či odpoledne nebo večer.

5. odborný dohled

Osobní trenér má nejenom znalosti o cvičení, ale i o anatomii, různých přístupech, variantách cviků atd. Jeho dohled a dopomoc zabezpečí správnou techniku cvičení, minimalizuje riziko zranění a zajistí optimální výkon.

6. pochopení svého těla

Osobně mi záleží mi na tom, aby klienti věděli, co cvičí, jak mají který sval zapojit a proč daný cvik dělají. Osobní trenér by měl během cvičení poskytovat užitečné informace o cvičení a celkovém zdraví, aby klienti mohli lépe porozumět svému tělu.